960x90 Reklam Alani

12 Kızgın Adam

-

12 Angry Men

12 Kızgın Adam
SİTE PUANI : 9.8
12 Kızgın Adam 9.8 / 10 9 kullanıcı oyu.
  • Süre: 96 Dk.
  • Vizyon: 1957
  • Ülke: ABD
  • İzlenme: 2999
  • Favori: 6
  • İMDB: 8.9
  • Kalite: 1080P
  • Dublaj
Hikaye bir cinayet davasındaki yargıcın jüriye talimatlar verdiği kapanış konuşmasının sonrasında başlar. Amerikan yasalarına göre jürinin kararı (suçlu ya da suçsuz) oybirliği ile alınmalıdır. Oybirliği ile alınmamış olan karar jürinin kendini fesetmesi ve davanın yeniden görülmesi anlamına gelir.

Jürinin karara bağlaması gereken konu, şehrin fakir bölgesinde yaşayan bir çocuk zanlının babasını öldürüp öldürmediğine karar vermektir. Jüri ayrıca sanığın suçlu bulunması halinde uygulanacak cezanın idam olacağı (elektrikli sandalye) konusunda bilgilendirilir. Sonrasında 12 jüri üyesi davayı tartışacakları ve birbirlerinin kişiliğini tanıyacakları jüri odasına girerler.

Filmin bundan sonraki konusu jüri üyelerinin, bazı durumlarda önyargılara dayanan, oybirliğine ulaşma yolunda karşılaştıkları zorluklar etrafında döner. 8. jüri ilk oylamada farklı bir görüş bildirir. Sekizinci jüri delillerin ikinci dereceden olduğunu ve çocuğun adil bir tartışmayı hakettiğini belirtir. Sorgulamaya sadece iki cinayet tanığının olmasının güvenilirliği ve kesinliği, cinayette kullanılan bıçağın belirtildiği gibi eşsiz olmaması (cinayette kullanılan bıçağın aynısını cebinden çıkararak diğer üyelere gösterir) ve diğer şüpheli durumları göz önüne alarak başlar.

Sekiz numaralı jürinin en azılı rakipleri 3. 4. ve 10. jüriler çocuğun bahanesinin berbat olduğunu, cinayet gecesi gittiğini iddia ettiği film hakkında herhangi bir ayrıntı hatırlamadığını ve babasını öldürmek için yeterince motivasyonunun olduğunu belirtirler. Suçsuz kararını savunanlar çocuğun hafıza eksikliği yaşadığı, panik atak ile açıklanabileceğeni ayrıca tanıklardan yaşlı adamın ilgi çekmeye çalışmış olabileceğini ve diğerinin cinayete gözünde gözlükleri yokken tanık olmuş olabileceği söylerler.

Müzakere devam ederken jüri üyeleri de 9., 5., 11., 2., 6., 7., 12., 1., 4., 10., ve son olarak da 3. jüri sırasıyla suçsuz kararına doğru yönelmeye başlarlar…
 Tür: Gerilim, Dram
Yorum Alanı 10 Yorum Yapılmış
Misafir
Avatar
Ziyaretçi
Messi 16 Ekim 2015, Cuma
Hayatımda izlediğim en güzel filmlerinden biridir. Aldığı puanı haketmiş....
Avatar
Ziyaretçi
mehmet han 01 Kasım 2015, Pazar
Bu film başyapıt zaten fazla yoruma gerek yok 2-3 kez izlemişimdir bende hemen izleyin derim 10/9
Admin sitede bu film gibi eski yapım filmler varmı , sitede varsa bir bildiğiniz vardır. :)
Avatar
Ziyaretçi
Admin 01 Kasım 2015, Pazar
http://izleorg.org/yapim/1957

Linkin sonundaki tarihi değiştirerek istediğin yılın filmlerine bakabilirsin.
Avatar
Ziyaretçi
metin 04 Şubat 2016, Perşembe
işte sinemayı sanat yapan eserlerden biri... ve sinema sanatının ustaca kullanımı... muhteşem....
Avatar
Ziyaretçi
Rafiq 31 Temmuz 2016, Pazar
Super!
Avatar
Ziyaretçi
okntrn 09 Eylül 2016, Cuma
12 kişiyle bir odada geçen bir filmin bu kadar iyi olabileceğini tahmin edemezsiniz başlarda sıkılır gibi olsanızda film sizde zamanla merak heyecan en sonunda da düşündürücü bir sonla bitirecek vay be diceksiniz
Avatar
Ziyaretçi
Abdullah bozkurt 17 Ekim 2016, Pazartesi
kesinlikle izleyin güzel bi film.
Avatar
Ziyaretçi
taner yalçın 04 Aralık 2016, Pazar
mükemmel ötesi bir film.
Avatar
Üye
  hanzala 10 Şubat 2017, Cuma
tüm samimiyetimle söylüyorum, siyah beyaz filmlerden pek haz etmem ama hukukçuların izleyebileceği en iyi film. keşke her olaya ön yargısız objektif bakabilsek. admin sana gelince Türkiye deki en iyi siteye sahipsin. film arşivi çok değişmese de sitede ki tüm filmler kaliteli ayrıca indir butonu için de çok kralsın böyle devam...
Avatar
Üye
  Raskolnikov 07 Mart 2017, Salı
Mutlaka izleyin..
Özellikle hukuk, adalet temalı filmlere ilgi duyanlara şiddetle tavsiye ederim. Hayatta gerçekliğine doğruluğuna inandığınız değerlerin, kararların arkasında durmayı insanlara çok farklı pencereden anlatan bir film. Film neredeyse 12 jüri üyesinin içerisinde bulunduğu küçük bir odada geçiyor. Tek bir adam 11 adama karşı... Çünkü tek o adamın içinde az da olsa bir ihtimali ve umudu var. Gerçekçi ve mantıklı tezlerle önceleri şiddetle karşı çıkan, en iyi aksinin savunucuları bile ikna edebiliyor. Çok konuşan, çok bağıran, ölümüne savuna olsa bile karşımızda doğrularımızın arkasından gitmemizi öğreten bir yapım. Adaleti savunma üzerine harika bir film.