reklam
Admin Türkçe öğretiyor 1: Cümle büyük harfle başlar. Sonuna nokta konur. Admin Türkçe öğretiyor 2: Space (boşluk); Noktalama işaretinden önce değil, sonra bırakılır. Admin Türkçe öğretiyor 3: Özel isimler kesme işareti ile ayrılır. Örnek: Al Pacino'nun en iyi filmi... Bundan sonra düzgün bir Türkçe ile yazılmayan yorumların sahipleri; eleştirilecek, kınanacak, küçük düşürülecek, kişilik haklarına saldırılacaktır. Bir de şu teşekkür etme çılgınlığından vazgeçin! "Teşekkür borçlusunuz" derken bunu kastetmedik. Yorumlar sadece film hakkında olsun.

Akıl Defteri

-

Memento

Akıl Defteri
SİTE PUANI : 9.2
Akıl Defteri 9.2 / 10 10 kullanıcı oyu.
  • Süre: 113 Dk.
  • Vizyon: 2000
  • Ülke: ABD
  • İzlenme: 3860
  • Favori: 2
  • İMDB: 8.5
  • Kalite: 1080P
  • Dublaj
Leonard Shelby, ucuz otel odalarında konaklayan ve sadece nakit para kullanan biridir. Şık giysiler giyip, Jaguar marka araba kullanan Leonard, dışarıdan işadamı gibi görünmektedir.

Fakat aslında hayatını karısına tecavüz edip öldüren kişiyi bulmak için adayan biridir. Ne yazık ki Leonard’ın bu yolda ciddi bir engeli vardır: Çok ender rastlanan ve tedavi edilemeyen bir tür hafıza kaybı!

Her ne kadar hayatının 'kaza'dan önceki dönemlerini hatırlayabiliyorsa da, bazen 15 dakika öncesinde nereye gittiğini ve nerede olduğunu bile unutabilmektedir…
 Tür: Suç, Gizem
 Film Etiketleri:
Yorum Alanı 3 Yorum Yapılmış
Misafir
Avatar
Ziyaretçi
fatma 14 Ağustos 2013, Çarşamba
Çok ünlü oyuncu kadrosu olmamasına rağmen özgün senaryosuyla imdb puanı çok iyi olan bir film Memento. Tabi bu ünsüz oyuncu kadrosunu ünlü yapmayı başaran Christopher Nolan'ı da unutmamak gerekir.
Avatar
Ziyaretçi
Efe 02 Kasım 2014, Pazar
bazen öyle yorumlar okuyorum ki yazanların nerdeyse sanat eleştirmeni olduğuna inanacam. kim bilsin kimler kimler burdan film izleyip yorum yazıyor.
Avatar
Üye
  hatay2002 07 Aralık 2016, Çarşamba
film zeki kurgulanmış . filmi anlamak biraz zor . anlamak için sessiz sedasız ortamda 1-2 kez izlenmesi lazım . şahsen ben 2. izlememde anlamadığım yerleri anladım . tek seferde anlayana ne mutlu. filmi anlayınca ne kadar iyi film olduğunu göreceksiniz. ımdb puanı sonuna kadar hak eden filmlerden.