reklam
BENZER FİLMLER

Çağrı

-

The Message

Çağrı
SİTE PUANI : 9.5
Çağrı 9.5 / 10 3 kullanıcı oyu.
  • Süre: 177 Dk.
  • Vizyon: 1976
  • Ülke: Kuveyt
  • İzlenme: 626
  • Favori: 0
  • İMDB: 8.5
  • Kalite: 1080P
  • Dublaj
6. yüzyılda Mekke. İslam tarihçilerinin Cahiliye Devri olarak anmaktan hoşlandıkları dönemdeyiz. Şehrin ileri gelenlerinin Mekke'yi köleliğin ve alkol, uyuşturucu gibi maddelerin pençesinde acımasızca yönettiği rivayet ediliyor. Kız çocukların yeni doğduklarında diri diri gömüldüklerinin anlatıldığı acımasız bir dönem. Böyle karanlık bir çağda, Hz. Cebrail tarafından ziyaret edilen Hz. Muhammed insanları tek bir Tanrı'ya tapmaya davet ediyor ve şehre hükmedenlerin vahşi metotlarına karşı çıkıyor.

Allah’tan inen bir ayet, peygamberin silaha sarılmasını ve Mekke ordularına karşı direnmesini emrediyor. Müslümanların ordusu tecrübesiz olduğu halde Bedir savaşını kazanıyor. Uhud savaşının ardındansa 10 yıllık bir barışa evet diyerek arada geçen süreyi İslam'ı yaymak için kullanıyorlar. Muhammed'in Allah'ın elçisi olduğu, Allah'tan başka tanrı olmadığı haberi Arap yarımadasını hızla katediyor.

En iyi müzik dalında Oscar'a aday olan Çağrı, Hz. Hamza rolündeki Anthony Quinn'in benzersiz oyunculuğu kadar, büyük bir prodüksiyon olması ve Hz. Muhammed’i göstermeden İslam’ın doğuş ve yayılışını anlatmadaki başarısıyla da tüm dünyadaki Müslümanların beğenisini toplamış bir yapım.
 Tür: Dram, Biyografi
 Film Etiketleri:
Yorum Alanı 3 Yorum Yapılmış
Misafir
Captcha
Avatar
Ziyaretçi
İsmet 27 Temmuz 2014, Pazar
Her Ramazan ayında izlediğimiz mükemmel film Çağrı.
Avatar
Ziyaretçi
Ayhan 20 Haziran 2015, Cumartesi
Ramazan'da böyle bir film yayınladığınız için size minnettarım.
Avatar
Üye
  millerozgur 02 Aralık 2016, Cuma
Galiba İslamın ortaya çıkışı ve yayılmasını en güzel anlatan filmlerden biri. Müşriklerin ne kadar cani olduğunu gördüğümüz ve sahabelerin çektikleri sıkıntıları iliklerimize kadar hissettiğimiz çok kaliteli bir film. İzlenilmeli diyeceğim ama her Ramazan verildiği için bi zahmet izleyin artık...