reklam
Admin Türkçe öğretiyor 1: Cümle büyük harfle başlar. Sonuna nokta konur. Admin Türkçe öğretiyor 2: Space (boşluk); Noktalama işaretinden önce değil, sonra bırakılır. Admin Türkçe öğretiyor 3: Özel isimler kesme işareti ile ayrılır. Örnek: Al Pacino'nun en iyi filmi... Bundan sonra düzgün bir Türkçe ile yazılmayan yorumların sahipleri; eleştirilecek, kınanacak, küçük düşürülecek, kişilik haklarına saldırılacaktır. Bir de şu teşekkür etme çılgınlığından vazgeçin! "Teşekkür borçlusunuz" derken bunu kastetmedik. Yorumlar sadece film hakkında olsun.

Deney

-

Experimenter

Deney
SİTE PUANI : 6.6
Deney 6.6 / 10 1 kullanıcı oyu.
  • Süre: 98 Dk.
  • Vizyon: 2015
  • Ülke: ABD
  • İzlenme: 2877
  • Favori: 0
  • İMDB: 6.6
  • Kalite: 1080P
  • Altyazı
1984'te hayatını kaybeden ünlü psikolog Stanley Milgram'ın hikayesinin anlatıldığı filmin yönetmen koltuğunda Michael Almereyda oturmaktadır.

Milgram insanların otoriteye boyun eğmelerini araştıran “Milgram Deneyi”nin sahibidir. “Kişinin davranışlarını belirleyen, karakteri değil; içinde bulunduğu durumdur." diyerek sosyal psikolojinin önde gelen isimleri arasında yer almıştır.

1961 yılında Stanley Milgram (Peter Sarsgaard) insanların başka bir odada, bir yabancıya (Jim Gaffigan) elektrik şoku vererek düşüncelerini kontrol edebileceğini düşündüğü bir psikoloji deneyi tasarlar.

Merhametini göz ardı ettiği uygulamalarda, deneklerin çoğunluğu onlara söylendiği gibi hareket etmektedir. Çünkü ölümcül elektrik şoku ne düşündüğünü ve uygulaması gerekenleri engellemektedir. Karısı Sasha (Winona Ryder) herkesin aksine ona ve deneylerine karşı çıkar.
 Tür: Biyografi, Tarih
 Film Etiketleri:
Yorum Alanı 5 Yorum Yapılmış
Misafir
Avatar
Ziyaretçi
Mehmet 29 Ocak 2016, Cuma
İlginç bir konusu var. Adama elektirk vermesini istiyorlar ve hiçbir şekilde ceza almayacaksın diyorlar. Adam 450 volta kadar çıkıyor. Adam bağırıyor ölüyorum diye ama deneklerin umurlarında değil. Vicdan sıfır.

Şimdi araştırdım biraz da deney gerçekmiş:

https://tr.wikipedia.org/wiki/Milgram_deneyi#Deneyin_y.C3.B6ntemi
Avatar
Ziyaretçi
hakan 30 Ocak 2016, Cumartesi
saolsun mehmet arkadaşımız sayesinde 1 saat 38 dakikalık filmi 2 satırda seyretmiş kadar olduk.özellikle birde araştırıp sıvayınca artık filme bakmaya gerek olmadığı kısaca anlatmış oldu bizlere.saolsun varolsun.hep böyle film kritiklerini bekleriz.zamandan tasarruf ederiz sayesinde.len o elektrik verilecek adam olsan diil 450 volt 4500 volt verirdim sana :)
Avatar
Ziyaretçi
balış 30 Ocak 2016, Cumartesi
Beyler yapmayın kavga etmeyin
Avatar
Ziyaretçi
nursel 31 Ocak 2016, Pazar
evet mehmetin yorumundan sonra filmi izlemeye gerek duymadım:)
Avatar
Ziyaretçi
parallaxsector 11 Temmuz 2016, Pazartesi
adamım filme başlamadan soguttun.saol yani.))