reklam
Admin Türkçe öğretiyor 1: Cümle büyük harfle başlar. Sonuna nokta konur. Admin Türkçe öğretiyor 2: Space (boşluk); Noktalama işaretinden önce değil, sonra bırakılır. Admin Türkçe öğretiyor 3: Özel isimler kesme işareti ile ayrılır. Örnek: Al Pacino'nun en iyi filmi... Bundan sonra düzgün bir Türkçe ile yazılmayan yorumların sahipleri; eleştirilecek, kınanacak, küçük düşürülecek, kişilik haklarına saldırılacaktır. Bir de şu teşekkür etme çılgınlığından vazgeçin! "Teşekkür borçlusunuz" derken bunu kastetmedik. Yorumlar sadece film hakkında olsun.

Hayat Güzeldir

-

La vita è bella

Hayat Güzeldir
SİTE PUANI : 9.2
Hayat Güzeldir 9.2 / 10 14 kullanıcı oyu.
  • Süre: 118 Dk.
  • Vizyon: 1997
  • Ülke: İtalya
  • İzlenme: 6368
  • Favori: 7
  • İMDB: 8.6
  • Kalite: 1080P
  • Dublaj
İkinci Dünya Savaşı’nın birkaç yıl öncesini anlatarak başlayan filmde başkahramanımız hayat dolu Guido, güzeller güzeli öğretmen Dora’ya vurulur ve tüm engellere rağmen evlenirler. Ardından bir de çocuk sahibi olan çiftin hayatlarındaki tüm pürüzler ortadan kalktığında savaş patlak verir.

Yahudi oldukları için toplama kampına götürüldüklerinde Guido, oğluna esir kampının ve savaşın bir oyun olarak söyleyecek; oğlu, oyunu başarıyla tamamlarsa ödül olarak çok istediği bir oyuncak tankı hediye edecektir.

İkinci Dünya Savaşı’nın sivillerin üzerindeki yıkıcı etkisini beyaz perdeye en iyi uyarlayan filmlerden biri olan Hayat Güzeldir, tüm olumsuzluklara rağmen her daim bir umut ışığı olduğunu adında olduğu gibi, içeriğinde de barındırıyor. Gösterime girdiği dönem büyük ses getiren film Akademi’nin de büyük ilgisine nail olup, en iyi yabancı film, en iyi erkek oyuncu ve en iyi müzik olmak üzere 3 Oscar ödülü kazanmıştır…
 Tür: Romantik, Dram
Yorum Alanı 4 Yorum Yapılmış
Misafir
Avatar
Üye
  tarkarsln 02 Aralık 2016, Cuma
Soykırım dan mı bahsetsem, muhteşem oyunculuktan mı bahsetsem, filmin içine gizlenmiş metaforlar dan mı bahsetsem pisman olmayacağınız ender filmlerden
Avatar
Ziyaretçi
manisalı 17 Aralık 2016, Cumartesi
BEN ŞUKADAR DİYEYİM BEN BU FİLMİ KAÇ KEZ İZLEDİĞİMİ UNUTTUM.. MÜKEMMEL BİR DERS ALINACAK FİLM. BİR KİŞİNİN DÜNYAYİ VE DÜŞÜNCELERİ NASIL DEĞİŞTİRDİĞİNİ ANLATIYOR.. ÇOK ŞEY KAYBEDERSİNİZ..HAYAT HERŞEYE RAĞMEN GÜZELDİR :)
Avatar
Üye
  TacattinTANK 03 Ocak 2017, Salı
mükemmel..........
Avatar
Ziyaretçi
faruk 12 Şubat 2017, Pazar
admin bi bakıversene film arızalı