reklam

Kanlı Elmas

-

Blood Diamond

Kanlı Elmas
SİTE PUANI : 9.3
Kanlı Elmas 9.3 / 10 9 kullanıcı oyu.
  • Süre: 143 Dk.
  • Vizyon: 2006
  • Ülke: ABD
  • İzlenme: 4823
  • Favori: 13
  • İMDB: 8.0
  • Kalite: 1080P
  • Dublaj
Afrika kökenli bir paralı asker olan Danny Archer (Leonardo DiCaprio) kendi yöntemleriyle Sierra Leone’de elmas kaçakçılığı yapmaktadır. Sağlam yeraltı ve askeri bağlantıları olmasına rağmen, bir gün sınırdan elmas geçirmekte iken yakalanıp tutuklanır.

90’lı yılların başında Sierra Leone’de katliamlar yapan, çocukları kaçırıp acımasız katiller haline getiren Devrimci Birleşik Cephe’nin körüklediği iç savaş ve kaos ortamı hakimdir. Üç çocuklu balıkçı Solomon Vandy (Djimon Hounsou)’nin köyü D.B.C. tarafından basılır, insanlar vahşice öldürülür. Solomon ailesini kurtarmayı başarmasına rağmen, esir düşer ve elmas çıkarma kamplarında çalışmaya götürülür.

Bu kapta çalışırken Solomon, kuş yumurtası büyüklüğünde, değeri milyonlarca pound edecek pembe bir elmas parçası bulur ve onu gömer. Çok geçmeden kamp hükümet askerleri tarafından basılır. Solomon, Archer’ın bulunduğu hapisaneye atılır. Baskından hemen önce Solomon’un elması bulduğunu fark eden D.B.C. lideri Poison (David Harewood)’ın hapiste Solomon’un bulduğu elmastan bahsetmesi Archer’ın dikkatini çeker. Böylece yolları kesişen Archer ve Solomon kendi çıkarları uğruna işbirliği yaparlar.

Archer, Solomon’un elmasını, Solomon ise Archer’ın nüfuzu sayesinde kaybettiği ailesini ve Poison'un çocuk asker olarak yetiştirmek üzere yanına aldığı oğlu Dia'yı bulmak istemektedir. Ama Archer’ın kolu, Solomon’un ailesini bulabilmek için yeterince uzun değildir. O yetki, Archer’ın gizli bağlantılarının peşinde olan güçlü ve idealist gazeteci Maddy Bowen (Jennifer Connelly)’da olunca, birbirine muhtaç olan üç insan için gerilimli bir süreç başlar..
 Tür: Suç, Aksiyon
 Film Etiketleri:
Yorum Alanı 3 Yorum Yapılmış
Misafir
Avatar
Ziyaretçi
ismail 26 Eylül 2016, Pazartesi
Süper Film Herkese tavsiye edrm
Avatar
Üye
  SokakJokeyi 11 Aralık 2016, Pazar
Harika bir film kesinlikle izlenmesi gereken harika üstü bir film.
Afrikayı anlatan sömürgeyi anlatan harika bir yapıt Çok duygulanacak olacağınız harika bir senaryosu olan bir film kesinlikle izleyin derim
Avatar
Üye
  qalibrasth 07 Şubat 2017, Salı
Film harika Leo abimizin en efsane filimlerindendir bence herkez izlemeli bu filmi Film her yönüyle harika