reklam
Admin Türkçe öğretiyor 1: Cümle büyük harfle başlar. Sonuna nokta konur. Admin Türkçe öğretiyor 2: Space (boşluk); Noktalama işaretinden önce değil, sonra bırakılır. Admin Türkçe öğretiyor 3: Özel isimler kesme işareti ile ayrılır. Örnek: Al Pacino'nun en iyi filmi... Bundan sonra düzgün bir Türkçe ile yazılmayan yorumların sahipleri; eleştirilecek, kınanacak, küçük düşürülecek, kişilik haklarına saldırılacaktır. Bir de şu teşekkür etme çılgınlığından vazgeçin! "Teşekkür borçlusunuz" derken bunu kastetmedik. Yorumlar sadece film hakkında olsun.

Köpeklerin Günü

-

Dog Day Afternoon

Köpeklerin Günü
SİTE PUANI : 7.7
Köpeklerin Günü 7.7 / 10 3 kullanıcı oyu.
  • Süre: 125 Dk.
  • Vizyon: 1975
  • Ülke: ABD
  • İzlenme: 3755
  • Favori: 1
  • İMDB: 8.0
  • Kalite: 1080P
  • Dublaj
Birinci sınıf dolandırıcı Sonny ve arkadaşı Sal, Brooklyn Bankası’nı soymaya karar verirler. Bankada yaşanan küçük aksiliklerle sinirleri gerilen ikili, bankada tüm kasaların boş olmasıyla şoka girerler. Bu esnada bankanın çevresini donatan polisler karşısında ne yapacaklarını şaşıran ikili, biraz şaşkınlıktan biraz da mecburiyetten içerideki insanları rehin almak zorunda kalırlar.

Sonrasında gelişen onlarca sürpriz olay karşısında tamamen tepkisiz kalan ikili, kendilerini kısa zaman içerisinde hem suçlu hem de kahraman olarak görme şansına erişirler.

Tüm zamanların en önemli klasiklerinden biri olan Dog Day Afternoon, gerçek bir olaya dair yazılan bir makaleden esin almıştır.
 Tür: Suç, Dram
Yorum Alanı 2 Yorum Yapılmış
Misafir
Avatar
Ziyaretçi
Uğur 04 Mart 2015, Çarşamba
1975 yapımı çok eski bir film. Al Pacino'nun gençlik yıllarına gidiyoruz. O zamanlar çok toymuş yalnız. Filme gelince, hem güldürüyor hem ağlatıyor. Ortalama bir film. Boş vaktiniz varsa izleyin.
Avatar
Üye
  hatay2002 05 Aralık 2016, Pazartesi
filmde ne kadar Al Pacino, oyunculuğunu döktürmüş olsada izlerken sıkıldım çok ilgimi çektiğimi söyleyemem ayrıca ımdb puanını fazla vermisler 8.0 bu filme çok hak ettiği 6.8 - 7.3 arası