reklam
"Site Puanı"nı biz vermiyoruz, siz veriyorsunuz. Afişin altındaki yıldızlara tıklayın...

Sevginin Gücü

-

Leon

Sevginin Gücü
SİTE PUANI : 9.8
Sevginin Gücü 9.8 / 10 10 kullanıcı oyu.
  • Süre: 110 Dk.
  • Vizyon: 1994
  • Ülke: Fransa
  • İzlenme: 4984
  • Favori: 10
  • İMDB: 8.6
  • Kalite: 1080P
  • Dublaj
Kusursuz bir katil. Masum bir kız. Birbirlerinden başka kaybedecek hiçbir şeyleri kalmamış. Erkek sessizce hareket ediyor. Duygusuzca öldürüyor. İz bırakmadan yok oluyor. Zayıf noktasını ise sadece 12 yaşındaki bir kız biliyor.

12 yaşında New York'ta yaşayan bir kız olan Mathilda, üvey ailesinin yanında sevimsiz bir yaşamı paylaşmaktadır. Babası, iki taraflı oynayan bozulmuş polis Norman Stansfield için uyuşturucuları saklamaktadır. Mathilda'yı kaçıp gitmekten tek alıkoyan küçük erkek kardeşidir.

Bir gün, Stansfield ve adamları sudan bir sebepten, tüm ailesini katlettikleri zaman, o sırada alışverişte olan Mathilda şans eseri hayatta kalır ve en çok ihtiyacı olduğu sırada Leon'un dairesine saklanarak kendini kurtarır.

12 yaşındaki kız, kısa süre içinde Leon'un sıradışı mesleğini keşfedecek ve küçük kardeşinin intikamını almak için bu profesyonel katilden yardım isteyecektir. Babalık yapmak işlerinde ve arkadaşlıkta olabildiğine deneyimsiz olan Leon, Mathilda'yı beladan uzak tutmak için ümitsizce çabalar. Sonunda bir katil, bozulmuş bir polis ve masum küçük kızın ekseninde dönen hikaye doruğa çıkarak, yönetmen Luc Besson'un en iyi filmlerinden birinin öyküsünü oluşturur.
 Tür: Suç, Dram
 Film Etiketleri:
Yorum Alanı 9 Yorum Yapılmış
Misafir
Avatar
Ziyaretçi
Aylin 14 Ağustos 2013, Çarşamba
Leon filmini izlemeyen ölsün. İzleyipte beğenmeyen 2 kere ölsün! Dünya sinema tarihinin en iyi filmidir Leon!..

Natalie Portman daha 12 yaşındaydı bu film çekilirken ve daha o yıllarda ne kadar büyük bir oyuncu olduğunu belli etmiş. Keza Jean Reno için de aynı şeyler söylenebilir. Tek mantık hatası okuma yazma bilmemesiydi. Bu kadar profesyone bir tetikçi hiç okuma yazma bilmez mi ay?

Bu arada filmin tüm afişlerini gördüm ama bu afişi ilk kez görüyorum. Filmin afişi bile mükemmel. Baktıkça ağlayası geliyor insanın.
Avatar
Ziyaretçi
Ferdi Bora 07 Mayıs 2016, Cumartesi
Sıkılmadan tekrar tekrar izlenecek bir film
Avatar
Üye
  os-men 13 Kasım 2016, Pazar
Efsane filmler arasına girmiş, gerek müzikleriyle gerekse oyuncu performanslarıyla müthiş bir senaryo ve ortaya çıkan bir başyapıt...
Avatar
Üye
  lusefer_34 02 Aralık 2016, Cuma
bir başyapıttır bu film fazla söze gerek yok
Avatar
Üye
  SokakJokeyi 07 Aralık 2016, Çarşamba
Ya şu filmi izlemeyen utansın ya harikulade başlayıp harikulade biten bir film Böyle filmlerle büyüdüğümüze seviniyorum suan da yapılan okadar imkana rağmen şu filmin bir sahnesi etmemesi kötü mü iyimi bilemedim
Bu kadar övülen bi filmi izlemeyen utansın izlemesin bence bundan sonra
Avatar
Ziyaretçi
Jabbar 21 Şubat 2017, Salı
Fazla Söze gerek yok Film Süper Ölmeden önce izleyin
Avatar
Üye
  gkhnsy 26 Şubat 2017, Pazar
en çok sevdiğim filmlerin bile üstündedir bu film zaten natalie ye bu filmde aşık oldum ben :)
Avatar
Üye
  Raskolnikov 07 Mart 2017, Salı
Gerçek hayatta yapılan iş ile insanın kalbinin bir köşesinde her zaman az da olsa yer alan duygu olan sevginin anlatıldığı muhteşem bir film.. Sıradan bir tetikçi veya bir polisiye filmi değil. İçinde duyguların olduğu film. Oyunculuklar harika. Oscar ı fazlasıyla hakeden bir film. Mutlaka izleyin. Başka yerde de izlemedim demeyin:)
Avatar
Üye
  Hidayte 05 Nisan 2017, Çarşamba
Leon filmini 2016 yılında izledim. Ve izledikten sonra belki düzenli her ay izliyorum ve Keşke daha önce izleseydim diyorum. Film harika ötesi pişman olmadan ve sıkılmadan izleyeceginiz başyapıt.