reklam
BENZER FİLMLER

Sosyal Ağ

-

The Social Network

Sosyal Ağ
SİTE PUANI : 7.9
Sosyal Ağ 7.9 / 10 1 kullanıcı oyu.
  • Süre: 120 Dk.
  • Vizyon: 2010
  • Ülke: ABD
  • İzlenme: 1710
  • Favori: 0
  • İMDB: 7.9
  • Kalite: 1080P
  • Dublaj
2003 yılının Ekim ayında alkollü bir gece, kız arkadaşından yeni ayrılmış olan Mark, üniversitenin bilgisayarlarına sızarak, kampustaki tüm kadınlarla ilgili bilgilerden oluşan bir veri tabanını içeren bir site yaratır, ardından yan yana iki fotoğraf koyarak kullanıcılardan hangisinin “daha ateşli” olduğunu seçmesini ister.

Sitenin adını Facemash koyar; site bir anda virüs gibi etrafa yayılarak tüm Harvard sistemini çökertir ve görünürdeki kadın düşmanlığıyla kampüste tartışma yaratır; Mark, Facemash'ı yaratarak kasıtlı olarak güvenliği, telif hakları yasasını ve özel hayatı ihlal etmekle suçlanır.

Tam o anda, Facebook'un altyapısını oluşturan iskelet ortaya çıkmıştır. Kısa süre sonra Mark, Harvard'da bir ekrandan diğerine, Ivy League üzerinden Silikon Vadisi'ne ve tüm dünyaya bir yangın misali sıçrayacak olan thefacebook.com sitesini oluşturur.

Ama yaratım sürecinin karmaşasında, her şeyin nasıl gerçekleştiği, içinde bulunduğumuz yüzyılın en orijinal fikirlerinden biri olduğu açık olan bu şeyde, kimlerin isminin anılması gerektiği konusunda hararetli bir mücadele doğar. Bu mücadele, dostların arasını açacak ve yasal yollara başvurmaya kadar uzanacaktır…
 Tür: Dram, Biyografi
Yorum Alanı 4 Yorum Yapılmış
Misafir
Captcha
Avatar
Ziyaretçi
ceyda 14 Ağustos 2013, Çarşamba
Facebook'un kurucusu nasıl bir adam diye hep merak etmiştim. Şimdi öğrendim. Hakikaten ilginç bir adammış :) Ama bunu anladım: Her şeyin bir bedeli var.
Avatar
Ziyaretçi
Kutlu 28 Şubat 2015, Cumartesi
Harika bir senayo. Kesinlikle Oscar'ı haketmiş.
Avatar
Ziyaretçi
denizi bölen musa 03 Ağustos 2015, Pazartesi
çok para haramsız olmaz abi işte, az çakal değlmiş zuckerburg :D
Avatar
Üye
  Sirin 01 Aralık 2016, Perşembe
guzel film......su bi gercekki ana fikir sana ait degilse sen bir hirsizsin ve suclusunn ...sonuc icler acisi durum ortada.....